O MNIE

Nazywam się Liliana Trzpil. Jestem z wykształcenia lekarzem. Nawet mam "dr" przed nazwiskiem, z medycyny.

Blog przedstawia poglądy współczesnej medycyny, tak zwanej "zachodniej", oficjalnej, lekarskiej. Raczej "od kuchni", od strony mechanizmów, jak działa, i czemu służy.

Blog piszę, bo lubię pisać.
Lubię zdrowy rozsądek. Podoba mi się jak pacjent rozumie proces leczenia. Wtedy może lepiej sobie pomóc w chorobie. Pacjent i lekarz stają się partnerami, którzy razem walczą z chorobą. Mam nadzieję, że moje wpisy z Ciekawej Medycyny w tym pomogą. Podobno mam "lekkie pióro" i trudne rzeczy umiem prosto wyjaśnić.

Bliższa jest mi praca naukowa niż przyjmowanie pacjentów, wiec nie mam typowej zwykłej praktyki lekarskiej, gdzie można byłoby się do mnie zgłosić. Gdybym zdecydowania się założyć takową (mogę to zrobić), to dam znać. Na razie mnie nie ciągnie. Natomiast mam w planie książkę i po to można się zgłaszać już teraz.


Życzę zdrowia i miłej lektury.

Liliana
ciekawamedycyna@gmail.com

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Witam , bardzo dobrze tłumaczysz naukę ,wręcz cudownie . Trafiłam na " ciekawa medycyna " z powodu przeziębienia , jakiego jeszcze w życiu nie miałam ( 50 mam na karku ) . opis :brak słuchu w lewym uchu po 3 godzinach w prawym , zanik węchu i smaku - to wszystko w ciągu 10 godzin wywołane nagłym drapaniem w gardle i ostrym kaszlem .Łykam antybiotyk i inne tabletki zalecone przez lekarza - po 4 dniach węch i smak wrócił , ale z słuchem jest jeszcze źle . Jutro idę do apteki po krople obkurczające , ucho jeszcze nie boli . Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2016
marita

Anonimowy pisze...

Dopiero po przeczytaniu paru postów przeczytałam wpis w zakładce "O mnie". A już wcześniej, czytając posty, zorientowałam się, że:
1. Jesteś uczonym
2. Jesteś lekarzem
3. Jesteś popularyzatorem

Gratuluję bloga. Jest bardzo ciekawy.
Jot