wtorek, 3 stycznia 2017

CO NA KASZEL?

Dwie porady na kaszel.


Jak prawidłowo kaszleć?

Tak, to nie pomyłka. Kasłać  można skutecznie, lub nieskutecznie. Lekarze stosują termin " kaszel produktywny" lub  "nieproduktywny".
Opis będzie trochę obrzydliwy. Ostrzegam wrażliwych. Jednak udawanie, że problemu nie ma, to jeszcze gorszy pomysł. Już lepiej chwilę mieć dyskomfort, ale zdrowieć szybciej.

Przejdźmy do części obrzydliwej: plwocina, którą trzeba wykasłać, i uwaga, uwaga - trzeba też wypluć. To jest niezbędne. Plwocina nie ma nóg ani rąk, sama się nie wspina z oskrzeli na zewnątrz. Ani sama nie zniknie. Trzeba jej pomóc zniknąć. Jak wyplujemy to będziemy chorować krócej. Jak zostawimy sobie plwocinę w płucach to leczenie potrwa dużo dłużej.

Jak pomóc sobie skutecznie kasłać:


1. Pij dwie szklanki wody.

Nic tak nie pomaga jak picie odpowiedniej ilości płynów. Osoba, z gorączką, zazwyczaj nie ma siły, by wstać i zrobić sobie herbatę. Osoba z gorączką zwykle nie spożywa wystarczającej ilości płynów. A wyschniętą plwocinę trudniej wypluć. Łatwiej wykasłać coś jak człowiek jest nawodniony.

To jest ważniejsze niż wszystkie tabletki "na kaszel." Poważnie.

Należy wypić 2 lub 3 litry płynów dziennie, czyli 5 lub 6 razy po 2 szklanki wody lub herbaty czy innego płynu. Im wyższa gorączka tym więcej.


2. Pochylić się

Podczas kaszlu trzeba się nachylić, tak by głowa była niżej, niż pupa. Grawitacja pomoże wykasłać. I, tak, niestety - trzeba kasłać, aż się wykaszle. Nachylenie ciała sprawia, że plwocina łatwiej wychodzi. 

Proste i skuteczne.
Można stosować z lekami przepisanymi przez lekarza. Pomoże też jeśli leczymy się sami.

Możemy sobie pomóc. I szybciej wyzdrowieć.
Życzę zdrowia.

1 komentarz:

badania na alergie pisze...

Wszystkie z porad są bardzo skuteczne, choć z metoda pochylania się podczas kaszlu w towarzystwie może wyglądać co najmniej dziwnie :)